Hlavní obrázek

U četníka v Saint Tropez

Dou-liou Dou-liou Dou-liou Saint-Tropez. Kdo by neznal slavnou sérii filmů o “tak trochu šílených” četnících. Dovolená v jižní Francii znamenala jediné – určitě musíme navštívit Saint Tropez s četnickou stanicí, kde ve filmu bydlel slavný Louis de Funès.

Saint Tropez leží na Francouzské riviéře, asi 44 km jihozápadně od Cannes (cesta z Marseille nám trvala asi 2,5 hodiny). Je to město plné luxusních butiků, jachet a vyhlášených restaurací. Jelikož nejsme milionáři (zatím), cílem naší cesty bylo ale něco trochu jiného. 

Přístav v Saint Tropez

O parkování není v tomto městě nouze, jen musíte počítat s tím, že je všude placené. Mezitím, co jsme procházeli město, naše auto odpočívadlo na parkovišti Parc des Lices (41 Avenue Paul Roussel, 83990 Saint-Tropez, Francie).

Četnická stanice

Slavnou četnickou stanici s muzeem Musée de la Gendarmerie et du Cinéma najdete na náměstí Place Banqui. Muzeum rozhodně stojí za návštěvu. Prohlédnout si můžete repliku četnické strážnice, uniformy, model stanice, plakáty a fotografie z natáčení, nebo se vyfotit se sochou Louis de Funese. 

Četnická stanice Saint Tropez

Otevřeno je každý den od 10 do 19 hodin. Za dospělou osobu zaplatíte 4 eura, snížené vstupné je 2 eura.

Louis de Funes – slavný francouzský herec a komik španělského původu. Natočil několik desítek filmů, ale nejvíce ho proslavila série šesti filmů o četnících ze Saint Tropez. Zajímavostí o Louisovi je, že měřil pouhých 164 cm.

Přístav v Saint Tropez

Dalším místem, které doporučujeme navštívit, je přístav Port of Saint Tropez. Zde je to opravdová pastva pro oči. Několik stovek luxusních jachet od menších po obrovské třípatrové – všechny na jednom místě.

Tip: Udělejte si procházku po Mole d´Estienne d´Orves, uvidíte Tour de Portalet s pláží Nikki beach, ikonické železné kotvy, nebo maják Phare de Saint-Tropez. Také je odtud krásný pohled na celý přístav a město.

V Saint Tropez si můžete také zapůjčit jachtu přes Boataround a užít si den nebo celou dovolenou na moři.

Pro každého něco

V přístavní ulici Quai Jean Jaurés se vám Francouzi postarají o gastronomický zážitek v jedné z vyhlášených restaurací (nás na první pohled zaujala ta s pískem místo podlahy), ale musíte počítat s poněkud tučnějším účtem. 

Milovnice módy budou v sedmém nebi na ulici Rue Francois Sibilli. Louis Vuitton, Gucci, Valentino nebo Dolce & Gabana na jednom místě.

Dáváte přednost umění a architektuře? Pak vás zajisté nadchne muzeum umění nebo Citadel of Saint-Tropez Maritime (opevněná citadela postavená na kopci nad městem).

Relax na pláži v Saint Tropez

Až budete mít města dost, doporučujeme zajet na pláž Pampelone vzdálenou 8 km (asi 15 minut cesty autem). Parkovali jsme na parkovišti vedle stání pro karavany (Route de Bonne Terrasse, 83350 Ramatuelle, Francie). 

Na pláži je několik barů, kde si můžete pronajmout lehátko a strávit tak příjemné odpoledne na písečné pláži s čistým a na jižní Francii i teplým mořem.

Pobyt na pláži nefunguje jako v asijských zemích, kdy můžete za koktejl ležet na lehátku a nikomu to nevadí. Za Aperol, malého Heinekena a dvě lehátka se slunečníkem dáte skoro 60 Eur. 🙂

Pláž Pampelone nedaleko Saint Tropez

O Saint Tropez se říká, že je to město jen pro bohaté. Pokud se zde chcete ubytovat, stravovat se v místních restauracích a nakupovat v luxusních obchodech, pak asi ano. Ale jako jednodenní výlet je to skvělé i pro “normální” smrtelníky, tak někdy zase au revoir Saint Tropez!

Naše tipy na ubytování

Villa lormarin, Saint Tropez

Vila Saint Tropez
Zjistit dostupnost a cenu

Windward, Saint Tropez

Vila Saint Tropez
Zjistit dostupnost a cenu

Grand Studio agréable de 39m2 avec terrasse 15m2, Saint Tropez

Apartmán Saint Tropez
Zjistit dostupnost a cenu

Chambres d’Hotes Les Amandiers, Saint Tropez

Hotel Saint Tropez
Zjistit dostupnost a cenu
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru