Hlavní obrázek

Skalní hrad Falkenštejn

Nádherné výhledy do Českého Švýcarska se vám naskytnou ze skalního hradu Falkenštejn u Jetřichovic. Cesta na hrad je poněkud náročnější, ale rozhodně stojí za to.

Parkování

K hradu Falkenštejn se nejsnadněji dostanete z placeného parkoviště v Jetřichovicích. Parkovné jsme platili v automatu kartou (150 Kč/den).

Cesta na hrad

Z parkoviště se vydejte po žluté turistické stezce okolo bývalé dětské ozdravovny Jetřichovice (místo ozdravovny by měl v budoucnu vzniknout luxusní hotel). 

Po pár metrech se stezka odklání doleva do kopce, kde na vás čeká několik desítek kovových schodů.

Ani samotná cesta na skalní hrad není jednoduchá. Musíte zdolat žebřík a poté další úzké kovové schody (pro malé děti, hůře pohyblivé osoby a psy nevhodné). 

Hrad Falkenštejn

Hrad Falkenštejn někdy bývá nazýván Sokolí hrad. Založen byl na přelomu 13. a 14. století. Dnes můžeme pozorovat pouze zbytky vytesané komnaty a kaple. Z vrcholu, kde je vystavěno několik vyhlídkových plošin se schody a lavičkami je krásný výhled na okolní krajinu. 

  • Hrad Falkenštejn je přístupný po celý rok a neplatí se zde žádné vstupné.

Výlet doporučujeme spojit s návštěvou Mariiny vyhlídky, která se nachází nedaleko hradu.

Další výlety v České a Saském Švýcarsku

Pravčická brána v Českém Švýcarsku

Být v Českém Švýcarsku a nenavštívit Pravčickou bránu by byla velká škoda. Vydejte se s námi k největší skalní přirozené bráně na našem kontinentu. Cestou se docela zapotíte, ale slibujeme, že to bude stát za to. Jak se k Pravčické bráně dostanu? Autobusem Autobusy jezdí z Děčína do Hřenska a...

Pravčická brána v Českém Švýcarsku Přečíst celé

Rozhledna Růženka v obci Růžová

Neobvyklá stavba rozhledny Růženka stojí v obci Růžová v Ústeckém kraji. Již z dálky na nás rozhledna působila až mimozemským dojmem, z jejího ochozu se vám naskytne krásný výhled na okolní pastviny a kopce Českého Švýcarska. Foto je pořízeno z dronu DJI Mini 3 Pro od Dron Pro Cesta na...

Rozhledna Růženka v obci Růžová Přečíst celé

Dolský mlýn u Vysoké Lípy

Zříceninu mlýna najdete kousek od Vysoké Lípy v Českém Švýcarsku. Natáčely se zde např. pohádky Pyšná princezna a Peklo s princeznou. V horkém dni jistě oceníte osvěžení v místní říčce Kamenici. Parkování Zaparkovali jsme ve Vysoké Lípě naproti hotelu Lípa na placeném parkovišti. Za parkování jsme zaplatili 100 Kč. Pokud...

Dolský mlýn u Vysoké Lípy Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru