Hlavní obrázek

Rozhledna sv. Markéta Dlažov

Tipem na krátký výlet v Plzeňském kraji může být procházka na rozhlednu sv. Markéta nad obcí Dlažov. My se sem vydali s dronem a všechno jsme pro vás náležitě zdokumentovali.

Kde rozhlednu najdete?

Na pěknou rozhlednu sv. Markéta narazíte 6,5 km od Janovic nad Úhlavou nad obcí Dlažov. Vrch sv. Markéty s výškou 642 metrů tvoří dominantu zdejší krajiny.

Vyfoceno na DJI Mini 3 Pro z DronPro.cz; licence pilota CZE-RP-6t9ugkw3nip0

O rozhledně sv. Markéta

Rozhledna sv. Markéta má dřevěnou konstrukci s ocelovým točitým vřetenovým schodištěm. Veřejnosti je přístupná od roku 2014. Z vrcholu je hezký výhled na Velký a Malý Ostrý, Velký Kokrháč nebo Nýrskou přehradu. Výstavba probíhala v roce 2013.

  • výška rozhledny: 25,4 m
  • výška vyhlídkové plošiny: 19,2 m
  • počet schodů: 94
  • nadmořská výška: 642 m
  • cena stavby: 2 718 230 Kč

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je otevřena po celý rok a neplatí se zde žádné vstupné. Ve spodní části rozhledny se nachází terasa se stoly, kde můžete v klidu posedět a posvačit.

Kaple sv. Markéty

Vedle rozhledny stojí kaple sv. Markéty, postavena a vysvěcena v roce 1887. Jedná se o poutní místo Dlažova. Z Dlažova vede ke kapli žlutá turistická stezka.

Parkování pod rozhlednou

Z parkoviště v lese to není na rozhlednu nijak daleko. Po žluté turistické stezce dlouhé cca 500 metrů k rozhledně dojdete za 10 minut. Terén není vhodný pro kočárky.

Parkování
Tento článek vznikl ve spolupráci s DronPro.cz
Navštivte svět dronů pod jednou střechou na pražském Smíchově nebo na e-shopu a podívejte se na svět s nadhledem.

Okruh okolo rozhledny Koráb - Kdyně

Kdyně je malé městečko v Plzeňském kraji vzdálené přibližně 64 km od Plzně. Na kopci Koráb stojí stejnojmenná rozhledna na kterou se dnes společně vydáme. Z rozhledny je krásný výhled na Šumavu, Brdy nebo Domažlicko. Jak se dopravit do Kdyně Autem Kdyně leží 16 km od Domažlic a 20 km...
Přečíst článek

Lom Starý Klíčov u Mrákova

Věděli jste, že nedaleko Města Kdyně můžete pozorovat život ryb v podvodní kabině v lomu Starý Klíčov? Příjemně strávené letní odpoledne pro celou rodinu jen 60 kilometrů od Plzně. Kde lom najdu Lom Starý Klíčov leží 1,5 kilometru od Mrákova a 8 kilometrů od Domažlic. Při cestě z Mrákova mineme po...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru