Hlavní obrázek

Lom Starý Klíčov u Mrákova

Věděli jste, že nedaleko Města Kdyně můžete pozorovat život ryb v podvodní kabině v lomu Starý Klíčov? Příjemně strávené letní odpoledne pro celou rodinu jen 60 kilometrů od Plzně.

Kde lom najdu

Lom Starý Klíčov leží 1,5 kilometru od Mrákova a 8 kilometrů od Domažlic. Při cestě z Mrákova mineme po levé straně rybník a po 150 metrech odbočíme doleva, kde narazíme na malé parkoviště (spíše stání u polní cesty) nebo lze parkovat přímo v areálu (auto 100 Kč, motorka 30 Kč).

Odtud je to ke vstupu do lomu jen pár metrů.

Lom Starý Klíčov

Zatopený kamenolom slouží hlavně ke koupání, rekreaci a potápění. V areálu jsou krásné travnaté a písčité pláže a průzračná voda. 

  • plocha kamenolomu: 0,8 ha
  • hloubka kamenolomu: 10 m

Provoz je zde celoroční. V areálu najdeme občerstvení a klubovnu, která slouží jako zázemí pro potápěče, kteří zde velmi často trénují.

V létě se v lomu konají hudební a kulturní akce.

Podvodní pozorovací kabina

V lomu se podíváte pod hladinu díky pozorovací podvodní kabině. Pod hladinu se dostanete po žebříku úzkou komorou (nic pro klaustrofobiky). 

Kabina je zapuštěna do 8 metrové hloubky a jde o největší podvodní pozorovatelnu v Česku. Chránění od okolí jste 50 centimetrovými okny.

Nad hladinou je vidět pouze vstupní kabina a lávka, která pozorovatelnu spojuje se břehem. Komora má průměr 3,5 metru a osm okének. V kabině může být najednou maximálně 6-8 osob, ale většinou se do kabiny pouští jen 2 osoby najednou.

Otevírací doba květen až září a vstupné

  • Pondělí až neděle od 9 do 20 hodin
  • Dospělý 80 Kč – pouze areál, 100 Kč – areál a kabina
  • Děti 40 Kč – pouze areál, 50 Kč – areál a kabina

V areálu se nachází restaurace, toalety, pozorovací kabina a pláž.

Tip na výlet v okolí

Okruh okolo rozhledny Koráb - Kdyně

Kdyně je malé městečko v Plzeňském kraji vzdálené přibližně 64 km od Plzně. Na kopci Koráb stojí stejnojmenná rozhledna na kterou se dnes společně vydáme. Z rozhledny je krásný výhled na Šumavu, Brdy nebo Domažlicko. Jak se dopravit do Kdyně Autem Kdyně leží 16 km od Domažlic a 20 km...
Přečíst článek

Rozhledna sv. Markéta Dlažov

Tipem na krátký výlet v Plzeňském kraji může být procházka na rozhlednu sv. Markéta nad obcí Dlažov. My se sem vydali s dronem a všechno jsme pro vás náležitě zdokumentovali. Kde rozhlednu najdete? Na pěknou rozhlednu sv. Markéta narazíte 6,5 km od Janovic nad Úhlavou nad obcí Dlažov. Vrch sv....
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru