Hlavní obrázek

Český Hobitín

Při putování v Orlických horách jsme narazili na mini Český Hobitín na zahrádce jednoho milovníka Pána Prstenů. Navštívit pravý Hobitín je poměrně nákladné a tady jsme se za pár korun mohli alespoň na chvíli cítit jako na Novém Zélandu.

Český Hobitín v Orlických horách

Hobití vesničku navrhl a postavil pan Svatoslav Hofman. Stavby umístil na svoji zahrádku v Orlických horách.

Pan Hofman je velký obdivovatel knih a filmů Pána Prstenů a Hobita a proto se rozhodl tuto malou vesničku vytvořit.

Hobitín vznikal během víkendů asi šest let.

Kdy se můžu přijet podívat?

Hobití je umístěn na soukromém pozemku. V současné době je návštěvnost vesničky omezená, proto je před návštěvou nutné napsat zprávu přes FB stránku a domluvit se s majiteli na termínu návštěvy.

Co jsme viděli?

  • tři Hobití nory
  • hospůdka Zelený drak
  • obydlí U Sudu
  • plůtky a zahrádky s květinami

V domku U Sudu je zřízena malá ložnice, kde majitel nechává výjimečně přespat své kamarády a fanoušky.

Prohlídka Hobitína nám nezabrala příliš času a alespoň na chvíli jsme se ocitli v zemi J. R. R. Tolkiena.

Orlické hory a co zde vidět?

Rychnov nad Kněžnou - 6 tipů na výlet v okolí

O Orlických horách se říká, že patří mezi jednu z nejčistších lokalit České republiky. Na takové označení mají bezpochyby právo. Po třech dnech jsme s manželkou Maňánkou potkali jen minimum turistů (v porovnání s Krkonoši nebo Šumavou téměř nikoho), krajina je bez odpadků a přírody se stroje ještě nestihly dotknout.

Rychnov nad Kněžnou - 6 tipů na výlet v okolí Přečíst celé

Výšlap na Velkou Deštnou

Nejvyšší horou Orlického pohoří je Velká Deštná měřící 1115 metrů. Turistika je naším nejoblíbenějším sportem a tak bylo zdolání této hory jasným cílem jarní dovolené 2019. Vydáme se na ni společně z Luisina údolí. Parkování Jedním z výchozích bodů na vrchol Velké Deštné je Luisino údolí, kde se nachází prostorné...

Výšlap na Velkou Deštnou Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru