Hlavní obrázek

Swagliftday 2024 – fotky a report z akce

V sobotu 15. 6. proběhla v Praze akce Swagliftday, uspořádaná Pavlisem Vackem a týmem Swaglift. Tahle sportovní a gamingová akce nemá v ČR obdoby a jsme moc rád, že jsem do Prahy vyrazil.

UNYP aréna

Celý Swagliftday se konal v UNYP aréně, kousek od O2 arény, konkrétně v hale a přilehlém areálu. Ve vnitřních prostorách probíhala většina programu, venku pak probíhaly války (Strength Wars), byla zde chill zóna a občerstvení.

Prostory byly vybrané naprosto skvěle a ty 2-3 tisíce lidí se vešly úplně s přehledem. Chvilku trvalo zazásobit na začátku GGboosterem všechny zájemce, ale pak už fronty nebyly téměř nikde.

Nabitý program plný excelentních atletů

Už od otevření jsme se nenudili. Vyzkoušeli jsme si speciální úchopy (špunt, kvádr, koule), biceps curl a později i páku s bráchou (vyrovnaně, bez vítěze). Program probíhal na dvou stagích a prostoru pro meet&greet. Viděli jsme:

  • Powerlifting soutěž v dřepu, benchi a mrtvém tahu
  • MMA exhibici s Leo Brichtou
  • Exhibici v páce s Jankem
  • Turnaj v logliftu
  • Dva souboje ve válkách (vítězové Jan Krasinský a Jan Makula)
  • Honzu Jiruše s deadliftem 320/360/400 kg a pokusem o překonání svého (a českého) rekordu s váhou 431 kg (bohužel neúspěšně, třeba přístě 🙂 )
  • Na konci programu se konal koncert Marpa s Troublegangem – ale to už jsme razili do Plzně

V ROG gaming zóně probíhal pak turnaj v CS2 a Quake 3 Areně.

Meet & Greet

Měli jsme možnost potkat se s největšími osobnostmi české fitness scény – ať už v rámci meet&greet, na což byla poměrně dlouhá fronta, ale i v rámci běžného programu v průběhu dne. Obdivuji všechny, kteří vydrželi ty tisíce fotek s fanoušky – a zároveň díky.

Největší motivace a obdiv

I když atleti tahali neuvěřitelné mordy a celá Swaglift Crew předváděla neskutečné výkony po celý den, největší obdiv si u mě zasluhuje už roky právě Pavlis, který za vším stojí. Dokázal dostat na scénu několik skvělých atletů, tvoří úžasnou komunitu z fitness světa a jeho odhodlání k budování businessu je pro mě velkou motivací. Takže díky, Pavle!

Snad zase za rok

První ročník Swagliftday se podle mě podařil a věřím, že úspěch měl i u ostatních návštěvníků a atletů. Věřím, že příští rok se akce uskuteční znovu – a nebudu chybět. 🙂

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru